Jesteś tutaj

Cierń Boga. Historia Jezusa widziana oczami apostołów. Wkrótce w kinach

Autor: 
Kondrat-Media

Cierń Boga to pierwszy film, który relacjonuje ostatnie trzy lata życia Jezusa Chrystusa widziane oczami apostołów. Jezus ukazany jest jako zwykły człowiek, który spotyka się, rozmawia i biesiaduje z uczniami.

Cierń Boga to pierwszy film, który relacjonuje ostatnie trzy lata życia Jezusa Chrystusa widziane oczami apostołów. Jezus ukazany jest jako zwykły człowiek, który spotyka się, rozmawia i biesiaduje z uczniami. Mimo wielu napięć i wątpliwości apostołowie odnajdują w Jezusie Mesjasza. Widzą, że posłany przez Boga, dokonuje cudów, jakich nikt dotąd nie czynił. Z miłości do człowieka pokonuje ludzki lęk i do końca wypełnia wolę Ojca…

W kinach od 19 lutego 2016 r.

Reżyser, wprowadzając kamerę w samo serce spotkań Jezusa i jego towarzyszy, zabiera nas w fascynującą podróż do Izraela I w.n.e.. Wykorzystuje najnowsze odkrycia archeologiczne i dokładnie odtwarza ostatnią wieczerzę. Wszystkie zwyczaje, naczynia i pomieszczenia precyzyjnie odzwierciedlają te z czasów Chrystusa. Piękne sceny – kręcone nad Jeziorem Tyberiadzkim, w Jerozolimie czy w biblijnym Kafarnaum – towarzyszą głębokim dialogom wybranym z najlepszych tłumaczeń Ewangelii.

Cierń Boga to poruszająca opowieść, która przedstawia nowy punkt widzenia wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat. Moment ukrzyżowania sfilmowany jest w taki sposób, że odzwierciedla najnowsze odkrycia medycyny sądowej, dotyczące egzekucji dokonanej w tak bestialski sposób.

 

Óscar Parra de Carrizosa (ur. w Madrycie, w 1974 r.), hiszpański reżyser filmowy, scenarzysta, pisarz i producent. Karierę rozpoczął, pracując dla stacji telewizyjnych takich jak TeleCinco, Antena 3 Televisión i TVE. Jest autorem filmów długo- i krótkometrażowych, serii tv, itd.

Został wyróżniony na Festiwalu Multimedialnym w Niepokalanowie w 2009 r. za film fabularny Uno de vosotros me traicionará (Jeden z was mnie zdradzi). W 2014 r. zdobył drugą nagrodę w kategorii filmów fabularnych za film Bajo un manto de estrellas (Pod płaszczem gwiazd) oraz nagrodę Guacarí de Oro w kategorii Najlepszy reżyser na V edycji festiwalu Montería Film Festival w Kolumbii. Óscar Parra de Carrizosa przy produkcji filmu Cierń Boga bierze na siebie wszystko – reżyserię, scenariusz, montaż... i tworzy film, który jest dobry i spójny zarówno w treści, jak i w formie. W ujęciach reżyser nie potrzebuje tłumów, królów, żołnierzy, aby mówić prostym językiem. Wystarczają mu jedynie statyści z Santa Cruz de la Zarza i krajobrazy La Manchy – to właśnie tam, wśród drzew oliwnych, nakręcił swój film. Całość dopełnia tylko kilka kadrów powstałych na Bliskim Wschodzie i nad morzem.

 Wspaniali Sergio Raboso jako Jezus z Nazaretu, Antonio Esquinas jako Szymon Piotr i Pablo Pinedo jako Andrzej Apostoł – niezwykle bliscy, niezwykle normalni, niezwykle ludzcy.

Reżyseria: Óscar Parra de Carrizosa
Scenariusz: Parra Oscar Carrizosa & Gema G. Regal
Dyrektor artystyczny: Gema G. Regal
Doradca historyczny: Gerardo Jofre
Kierownik produkcji: Jesús Parra
Producent wykonawczy: Gema G. Regal
Reżyser dźwięku: Sergio Hidalgo
Charakteryzacja: Aurora García
Kostiumy: Mitita & Tryb
Asystent reżysera: Gema G. Regal
Efekty wizualne: Carmen Rodríguez de la Fuente
Muzyka: Raúl Grillo
Dyrektor zdjęć: Óscar Parra de Carrizosa
Dyrektor produkcji: Gema G. Regal
Producent: MISTICAL FILMS
Hiszpania, rok produkcji: 2014
Czas trwania: 141 min

DYSTRYBUCJA KINOWA W POLSCE
KONDRAT-MEDIA Sp. z o. o.

W rolach głównych:

JEZUS Z NAZARETU - Sergio Raboso
SZYMON PIOTR - Antonio Esquinas
MATEUSZ LEWI - José Antonio Ortas
JUDASZ - Alexandro Valeiras
JAKUB - Zack Molina
JAN - Víctor Octavio
TOMASZ - Manuel Aguilar
ANDRZEJ - Pablo Pinedo
SZYMON GORLIWY - Alejandro Navamuel
GESTAS - Luis Flor
GALIA - Estefanía Martínez
MARIA Z BETANII - Mar Vico
MARTA Z BETANII - Cristina Goyanes
ŁAZARZ - Antonio Albella
JADASZ - Álvaro Palomo
SARA MATKA PIOTRA - Fedra Lorente
SZEFA - Javier Arroyo “JOTA”
MARYJA MATKA JEZUSA - María Garralón
JAMES - Luis Seguí