Jesteś tutaj

Bernadetta. Cud w Lourdes

Autor: 
Rafael Film

Poruszająca opowieść o cudownych objawieniach, które odmieniły życie tysięcy ludzi – w kinach od 29 stycznia.

Bernadetta. Cud w Lourdes to poruszająca opowieść o cudownych objawieniach, które odmieniły życie tysięcy ludzi. Od lutego do lipca 1858 roku Matka Boża 18 razy objawia się Bernadetcie Soubirous, czternastolatce z prowincjonalnego Lourdes na południu Francji.

Do miasteczka zaczynają przybywać pielgrzymi, dochodzi do cudownych uzdrowień, a wieść o Lourdes obiega świat. Bernadetta musi zmierzyć się z ciężarem misji powierzonej jej przez Maryję…

Kreacja Bernadetty Soubirous (w tej roli znakomita Katia Miran, nagrodzona na Festiwalu Filmów Religijnych w Rzymie) jest poruszająca i pełna uroku. Widz na długo pozostanie pod jej wrażeniem. Co najistotniejsze, jest absolutnie prawdziwa. Twórcy budowali tę postać, opierając się o dzieła ojca Laurentina, najwybitniejszego znawcy tematyki Lourdes. Bernadetta nie jest cukierkowym dziecięciem z obrazka, nie jest też wielkim teologiem ani monumentalną świętą z ołtarza. Jest za to upartą, obdarzoną dużym temperamentem, ale niezwykle uczciwą nastolatką, która nie kalkulując i nie licząc się z konsekwencjami, ma zamiar po prostu mówić o tym, co widziała na własne oczy.

Szczerość i determinacja Bernadetty zostaje nagrodzona. Dziś Lourdes jest jednym z najsławniejszych miejsc pielgrzymek na świecie, odwiedzanym co roku przez 6 milionów pielgrzymów, a Bernadetta została uznana świętą. Ciało świętej Bernadetty spoczywa nienaruszone, wbrew prawom natury i medycyny, w klasztorze w Nevers. Jest znakiem Boga.

REŻYSERIA - Jean SAGOLS
PRODUCENT - Massanne Production
SCENARIUSZ - Robert ARNAUT
SCENARIUSZ - Jean-Michel DI FALCO
SCENARIUSZ - Serge LASCAR
ZDJĘCIA - Bernard MALAISY
MONTAŻ - Pedro RIBEIRO

Obsada:
Katia Miran jako Bernadette Soubirous
Michel Aumont  jako Ojciec Dominique Peyramale
Francis Huster  jako  Prokurator Vital Dutour
Francis Perrin jako Komisarz Jacomet
Alessandra Martines jako Louise Soubirous
Alain Doutey jako Dr Dozous
Gilles Lemaire jako Prevot
Nicolas Jouhet jako François Soubirous
Eric Laugerias  jako Deschamps