Jesteś tutaj

.. bo Ty jesteś ze mną. Duchowe świadectwo z Syberii

Autor: 
Wydawnictwo św. Wojciech

To historia wewnętrznej odysei Waltera J. Ciszka, jezuity, oraz opowieść o niesłabnącej wierze, która pomogła mu przetrwać wyniszczenie ciała i załamania ducha.

... bo Ty jesteś ze mną. Duchowe świadectwo z Syberii to historia wewnętrznej odysei autora oraz opowieść o niesłabnącej wierze, która pomogła mu przetrwać wyniszczenie ciała i załamania ducha. Schwytany przez Sowietów podczas II wojny światowej ojciec Walter J. Ciszek, jezuita, został skazany za bycie „szpiegiem Watykanu”. Spędził dwadzieścia trzy lata w sowieckich więzieniach i łagrach na Syberii. Jak twierdził, to w modlitwie odnalazł odwagę, która łagodziła samotność, ból, frustrację, gniew, obawy, rozpacz. Pocieszenie płynące z duchowej kontemplacji dało mu wewnętrzny pokój, umożliwiający przeżycie w świecie przepełnionym „arogancją zła”.

Rekomendacja prezesa IPN dr. Łukasza Kamińskiego:
Ta książka to poruszające świadectwo siły wiary, która przezwycięża potęgę sowieckiego totalitaryzmu. Polecam ją każdemu, kto pragnie zrozumieć najgłębsze przyczyny upadku komunistycznego imperium.

* * *

o. Walter J. Ciszek i o. Daniel Flaherty, .. bo Ty jesteś ze mną. Duchowe świadectwo z Syberii, Wydawnictwo św. Wojciech, Poznań 2016. s. 288