Jesteś tutaj

Film „Pielgrzym” – zbieramy na wydanie DVD

Autor: 
twórcy filmu "Pielgrzym"

Bez Waszej pomocy film nie zaistnieje, będzie jak napisana powieść włożona do szuflady i zamknięta na klucz.

O projekcie

Ostatnie 3 lata spędziłem w drodze z kamerą i bohaterami mojego najnowszego filmu pt. Pielgrzym: Romanem, Wojtkiem, Grzegorzem, Irkiem - byłymi więźniami, niegdyś pracownikami korporacji, coachami-trenerami biznesu, którzy postanowili iść w pieszej pielgrzymce ku przemianie świata, ale przede wszystkim swojej.

W realizację tego filmu włożyłem całego siebie: czas, wysiłek i pieniądze. Moim marzeniem jest, aby ten film dotarł do Ciebie! Jest skończony, jednak brakło pieniędzy na dystrybucję: wydanie DVD/BluRay, kopię cyfrową, kopię kinową DCP, wysyłkę na festiwale, organizację pokazów, promocję.

Bez Waszej pomocy film nie zaistnieje, będzie jak napisana powieść włożona do szuflady i zamknięta na klucz.

Pielgrzymka, w którą wyruszyli bohaterowie była bez pieniędzy, bez zabezpieczeń, była wyprawą w nieznane, w wystawienie się na prowadzenie. Podobnie cała realizacja tego filmu, przy którym nie mieliśmy ani wsparcia Telewizji, ani PISF. Tak samo jest z tą akcją, która jest wejściem w niepewność, bo tylko od Was zależy, czy się powiedzie. Pomóżcie osiągnąć cel tej drogi i dołączcie do niej!

Pomóż temu filmowi ujrzeć światło dzienne!

O filmie

Roman miał burzliwe życie. Po przerwanych studiach medycznych wyjechał do Singapuru i został przemytnikiem. Przemycał ludzi i elektronikę. Po powrocie do Polski rozpoczął pracę w korporacji. Jego życie zdawało się wreszcie toczyć po właściwych torach, aż do dnia, w którym został aresztowany i oskarżony o przestępstwa popełnione sześć lat wcześniej. Po wyjściu na wolność postanowił zerwać ze swoim dawnym życiem. Zaczął pisać ikony i chodzić pieszo po świecie. Jak sam mówi, chciał się „przeczołgać, przepalić, w sobie coś zniszczyć”. Rozwiedziony ojciec dwudziestoletniej córki, który próbuje odpokutować błędy przeszłości podczas pieszych wypraw. Poznajemy go, gdy wraz z innymi byłymi więźniami planuje przejść pieszo z Polski do Moskwy i z powrotem, łącznie 4500 km. Podczas drogi bohater stawi czoło nurtującym go trudnym pytaniom, a odpowiedzi poszuka, spoglądając głęboko we własne wnętrze. Pielgrzymka zaplanowana jako droga pojednania między Wschodem i Zachodem wskaże mu ścieżkę ku innemu pojednaniu. Jej finał może okazać się bardzo różny od tego, który bohater po ludzku planował...

Środki, które chcemy zebrać przeznaczymy na:

- przygotowanie, authoring i wydanie płyt DVD/BluRay
- przygotowanie wydania książeczki do wydawnictwa płytowego, a w niej: kadry z filmu, opis drogi, którą przeszli bohaterowie oraz kilka propozycji plakatu autorstwa Grzegorza Małeckiego - plastyka, scenografa, aktora, wykładowcy Szkoły FIlmowej w Łodzi
- wydruk plakatów w różnych formatach, jako promocję filmu.
- przygotowanie i wydanie płyty CD z muzyką do filmu
- wprowadzenie filmu do dystrybucji DVD/BluRay (wspierający akcję dostaną film jako pierwsi)
- promocję filmu (działania PR-owe i marketingowe)
- wysyłkę filmu na festiwale filmowe i zagraniczne
- oficjalną premierę - pokaz z okazji wydania filmu z bohaterami i twórcami
- wybranie i montaż niepublikowanych scen (jeśli uzbieramy 10.000 zł)
- stworzenie kopi kinowej DCP i wprowadzenie do kin (jeśli uzbieramy 15.000 zł)
- stworzenie nowej reżyserskiej wersji filmu (jeśli uzbieramy 20.000 zł)

Nagrody

- DVD/BluRay z podpisami twórców
- VOD dostęp cyfrowy
- plakaty filmu
- ilustrowana książeczka wraz z wydaniem DVD
- Krzyże Pielgrzymów mające w sobie symbole trzech religii, które wierzą w Jednego Boga (ryba - chrześcijaństwo, menora - judaizm oraz sura z Koranu mówiąca "Bóg jest jeden")
- mała ikona św. Olgi (cyfrowy wydruk na drewnie)
– duża ikona św. Olgi (cyfrowy wydruk na drewnie, rozmiary: 145x190)
- pielgrzymka po miejscach, gdzie film był kręcony

Wesprzyj projekt na Polakpotrafi.pl.