Jesteś tutaj

„Idziemy”: Papieskie przyspieszenie

Autor: 
Idziemy

- Papieskie przyśpieszenie – Czy Kościół łagodzi stanowisko w sprawie nierozerwalności małżeństwa? Co się zmieni po ostatniej decyzji papieża Franciszka? – odpowiada sędzia sądu metropolitalnego ks. dr Krzysztof Kosk.

W numerze na 20 września 2015 warto przeczytać:

- Gaśmy ten konflikt – O realiach panujących w muzułmańskim świecie i o możliwościach zażegnania wojny w Syrii mówi dr hab. Aldona Piwko w rozmowie z Moniką Odrobińską.

- Sól utraciła smak – Kogo nasza wiara może jeszcze pociągnąć do Chrystusa? Czy muzułmanów, którzy szturmują Europę? – pisze ks. Henryk Zieliński.

- Ile nas kosztują? – Dlaczego koszt utrzymania urzędników miejskich w Warszawie w przeliczeniu na jednego mieszkańca jest ponad dwukrotnie wyższy niż w Toruniu? – pisze Monika Odrobińska.

- Rosja manipuluje historią – Jak relacje polsko-rosyjskie opisywane są z rosyjskiej perspektywy? – mówi prof. Włodzimierz Marciniak w rozmowie z Eweliną Steczkowską.

- Pielęgniarstwo umiera – Średnia wieku pielęgniarek w Polsce wynosi prawie 50 lat!. – alarmuje Krzysztof Ziemiec.

- Pomniki hańby  – O pomnikach upamiętniających tych, którzy od 17 września 1939 roku zniewalali Polskę pisze Zuzanna Smoleńska.

- Kto nie chciał pomóc? – Jak Polska jest przygotowana na przyjęcie uchodźców? – pisze Marek Jurek.

- Pod płaszczem Maryi – Doroczną pielgrzymkę do Loreto relacjonuje Monika Odrobińska

- Witamy wśród hipisów – O beztrosce niemieckich władz w podejściu do muzułmańskich imigrantów pisze Stefan Meetschen.

- Otrzeźwienie? – Antychrześcijańska obsesja Unii europejskiej nie tylko nie przygasa, ale wręcz narasta – pisze Jacek Karnowski.

- Gościna dla cudzoziemca – Jak pogodzić wymagania Biblii ze współczesnymi realiami w relacji do imigrantów – pisze o Dariusz Kowalczyk SJ.

- Świat wartości Jana Pawła II – Próbę zdefiniowania świata wartości św. Jana Pawła II podejmuje ks. prof. Jan Sochoń.

- Monte Sant’Angelo – Cudowne sanktuarium św. Michała Archanioła na górze Gargas we Włoszech opisuje Jan Gać.