Jesteś tutaj

Kiedy zacznie się niebo? Historia Bena Breedlove'a

Autor: 
Wydawnictwo św. Wojciech

Kiedy zmarł miał 18 lat. Wcześniej nakręcił film i umieścił go na YouTube. Film ma obecnie niemal 8,5 miliona wyświetleń. Poznaj historię Bena Breedlove'a.

W Boże Narodzenie 2011 roku dusza Bena poszła do nieba. Nie stało się to jednak po raz pierwszy. Ben cierpiał na kardiomiopatię przerostową (HCM) – wadę serca, która wystawiała go na nieustające ryzyko nagłej śmierci. Przy czterech różnych okazjach Ben przeszedł przez zatrzymanie akcji serca, podczas których czuł obecność aniołów i doświadczył niepojętego, niebiańskiego spokoju.

Ben nakręcił krótki dwuczęściowy film pod tytułem Oto moja historia (This Is My Story). Aby opowiedzieć światu o swoich doświadczeniach śmierci i dążeniu do nieba, użył tekturowych kartek. Film wrzucił na swój kanał na YouTube.

Kiedy siedem dni później odszedł na zawsze, mając zaledwie osiemnaście lat, jego najbliżsi i reszta świata natknęli się na nagrania. Świat odpowiedział oszałamiającym uznaniem dla wiadomości, którą podzielił się z nim Ben. Film ma obecnie niemal 8,5 miliona wyświetleń.

***

Ally Breedlove, Ken Abraham, Kiedy zacznie się niebo? Historia Bena Breedlove'a, Wydawnictwo św. Wojciech, Poznań 2015, stron 296.