Jesteś tutaj

Kulisy tajnej operacji „Most”

Autor: 
Fronda

Serdecznie zapraszamy na promocję książki „Most. Tajna operacja przerzutu Żydów”, która będzie miała miejsce 16 czerwca 2015 r. w Warszawie

Czas: 16 czerwca 2015 r., godz. 18:00

Miejsce: Cafe Niespodzianka, ul. Marszałkowska 7, Warszawa

O kulisach opowiedzą:

Dariusz Wilczak - autor książki

Andrzej Gąsiorowski - współzałożyciel Art-B

Spotkanie poprowadzi Andrzej Stankiewicz - dziennikarz „Rzeczpospolitej”

Sylwetki uczestników spotkania:

Dariusz Wilczak - ​dziennikarz i reportażysta, autor słuchowisk radiowych, jeden z założycieli polskiej wersji „Newsweek”, redaktor naczelny Wydawnictwa Reporterów Fabuła Fraza. Był nagradzany przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich i miesięcznik „Press” oraz nominowany do Nagrody Literackiej im. J. Mackiewicza (2012).

Andrzej Gąsiorowski - w Polsce znany jako współwłaściciel, razem z Bogusławem Bagsikiem, przedsiębiorstwa o nazwie Art-B. Od ponad dwudziestu lat obywatel Izraela. W swoim nowym kraju bardziej znany jako filantrop, założyciel Helping Hand Coalition – organizacji zajmującej się pomocą rodzinom ofiar Holokaustu i żydowskim emigrantom – muzyk, kompozytor, przyjaciel wielu artystów i polityków.

Andrzej Stankiewicz - dziennikarz „Rzeczpospolitej”, a wcześniej „Wprost” i „Newsweeka”. Studiował inżynierię komputerową i japonistykę, a ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Laureat wielu nagród dziennikarskich, w tym głównej nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polski (2003). W konkursie MediaTORy 2011, zorganizowanym przez studentów kierunków dziennikarskich z całej Polski, zdobył nagrodę NawigaTOR dla najlepszego publicysty.

* * *

Dariusz Wilczak, Most. Tajna operacja przerzutu Żydów, Wydawnictwo Fronda, Warszawa 2015, s. 226